Başbakanlık VGM Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2018-2019 eğitim öğretim yılında yükseköğrenim, ortaöğrenim ve yabancı uyruklu öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü BursuAndorid uygulamamız indir

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.                          

Yükseköğrenim Burs sonuçları, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olmaktadır. Kendisine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs çıkan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan faydalanamamaktadır.

2018-2019 eğitim öğretim yılında Ortağrenim Burs miktarı: 60 TL Yükseköğrenim Burs mikarı:250 TL Yabancı Uyruklu Burs miktarı ise 500 TL olacaktır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

Örtaöğretim Öğrenciler İçin: 17 Ekim 2018'dir

Yükseköğretim Öğrenciler İçin: 30 Ekim 2018'dir

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin: 30 Ekim 2018'dir

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, VGM sitesinden online olarak yapılmaktadır.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share