Kazım Karabekir Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Kazım Karabekir Vakfı, devlet üniversitelerinde okuyan üniversite öğrencilerine (Lisans/Yüksek Lisans/Doktora) karşılıksız burs vermektedir.

 

Kazım Karabekir Vakfı Bursu

Kazım Karabekir Vakfı her yıl olduğu gibi 2018-2019 eğitim öğretim yılında da burs başarı koşullarını sağlayan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başarı Koşulları:

  • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre (ÖSYS puanına göre) bölüme girenler arasında ilk yarıya girmiş olmak,
  • Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
  • Özel ve Vakıf üniversiteler ile Yurtdışı üniversitelerinde okuyan öğrenciler ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans/yüksek lisans programlarında okuyanlar burslara aday olamaz.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Eylül 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıBurs Başvuru Formu online doldurulup, yazıcı çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte Vakıf merkezine belirtilen tarihler arasında elden veya posta ile teslim edilecektir.

Adres: Kazım Karabekir Sokak No:4/2 Erenköy/İstanbul 

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share