Üniversiteler Açılacak Mı?

 

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yaptı. Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler bahar dönemi açılacak mı?

 

Üniversiteler Açılacak mı?

YÖK, Üniversitelerin bahar döneminde yüzyüze eğitim verilip verilmeyeceğine dair Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulundan görüş talep etmişti.

Bilim Kurulu gerçekleştirdiği toplantı ile üniversitelerdeki eğitimlere dair değerlendirmelerde bulundu. Alınan kararlar neticesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada; '' Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir.'' açıklamasını yaptı.

Alınan kararlara göre bahar yarıyılı için uzaktan eğitim yöntemiyle verilen derslerde devam zorunluluğu aranmayacak. Uzaktan eğitim yönetmeyle yapılacak derslerin vize, mazeret, final ve bütünleme sınavları çevrim içi, çevrim dışı, ödev ve proje yöntemleriyle yapılabilecek.

BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share