Üniversiteler Bahar Dönemi Açılacak Mı?

 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitelerin ne zaman açılacağı ile ilgili açıklama yaptı. Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? Üniversiteler Bahar Dönemi Açılacak Mı?

 

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan mümkün olan en kısa sürede yüz yüze eğitime başlanmasını hedeflediklerini açıklamasının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitelerle ilgili yaptığı açıklamada "öğrencilerin yüz yüze eğitim talepleri olduğunu. Online eğitimin, yüz yüze eğitimin alternatifi olmadığını ifade eden Saraç, kamu sağlığını tehdit eden durumda Sağlık Bakanlığının görüşmelerini dikkate almak durumunda olduklarını" söyledi.

Öğrencilerin yüz yüze eğitime geçilmesi durumunda, üniversitelerin bulunduğu illere ki en büyük illerden biri olan İstanbul'a ciddi oranda öğrencilerin geleceğinin altını çizen Saraç, “Öyle 2-3 ilden değil, bütün illerden öğrenci İstanbul'a aynı tarihlerde gelecek. Belli aralıklarla da kendi il, ilçelerine gitme gelme durumları, yani büyük bir hareketlilik olacak." şeklinde konuştu.

Açıklamanın devamında “Bakanlığın görüşlerini ikinci dönem için de ilerleyen süreçte alacağız. Bu görüşe göre üniversitelerimizi yönlendireceğiz.” diyen Saraç Sağlık bakanlığının alacağı kararlardan sonra üniversiteler ile gereken imkanlar ve önlemler ile değerlendirme yapacaklarını açıkladı.

BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share