TEV-DAAD Almanya Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türk Eğitim Vakfı ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), 2020–2021 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Almanya’da master öğrenimi için müşterek karşılıksız burs verecektir.

 

TEV-DAAD Almanya Bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından, 2020-2021 öğretim yılında Dil ve Eğitim Bilimleri, Diş Hekimliği, Eczacılık, Edebiyat, Fen Bilimleri, Hukuk, İktisadi ve idari Bilimler, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sanat ve Tasarım, Siyaset Bilimi ve uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, Şehir Planlama ve Tıp dallarında lisans eğitimini tamamlayan başarılı gençlere Almanya’da yüksek lisans eğitimi için müşterek burs verilecektir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olanlar ve 30 yaşından büyük olmayanlar, (1989 doğumlular müracaat edebilir.)
  • Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan YÖK'e bağlı TC Sınırları içinde öğretim veren Üniversitelerin son sınıfında öğrenim görenler veya mezun olanlar,
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,
  • Öğrenimin gerektirdiği yabancı dili (İngilizce veya Almanca) yüksek lisansı sürdürebilecek düzeyde bilmek.

Burs Başvurusu için Son Tarih

28 Şubat 2020'dir. (TEV’e son dosya teslim tarihi)

​Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Online olarak yapılmaktadır.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share