TEV-SINGA Singapur Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

TEV-SINGA Bursları; SİNGAPUR’da, A*STAR (The Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University) ve NUS (National University of Singapore), SUTD (Singapore University of Technology and Design)’da Temel Bilimler, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimleri alanlarında doktora çalışmaları için karşılıksız burs verecektir.

 

TEV-SINGA BursuAndorid uygulamamız indir

TEV-SINGA Bursuna üniversite son sınıfta öğrenim görenler, mezun olanlar, yüksek lisans veya doktoraya başlamış ya da tamamlamış olanlar karşılıksız burs başvurusunda bulunabilirler.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1989 ve sonraki yıl doğumlu olanlar)
  • Türkiye sınırları içinde eğitim veren Üniversitelerde, yukarıda belirtilen temel bilimler ve mühendislik alanlarında öğrenim görmek. Üniversite son sınıfta öğrenim görenler, mezun olanlar, yüksek lisans veya doktoraya başlamış ya da tamamlamış olanlar aday olabilirler)
  • Öğrenimi süresince alınan genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 olması. (Lisans, yüksek lisans, doktora kapsar)
  • Doktora çalışmalarını yürütebilecek düzeyde İngilizceye sahip olmak. (TOEFL en az 80 veya IELTS en az 6, skorlar gerekli görüldüğünde takip eden Şubat ayı sonuna kadar verilebilir.)

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Aralık 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share