Antalya Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Antalya Öğretim ve Eğitim Vakfı, Antalya ilinde orta öğrenimini tamamlamış, İstanbul’ da yükseköğrenimine devam eden öğrencilerin barınması ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanması için kurulmuştur.

 

Antalya Vakfı Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada, kabiliyetli ve fakat maddi imkândan mahrum; Antalya nüfusuna kayıtlı, Antalya ilindeki ortaöğretim kurumlarından veya Antalya nüfusuna kayıtlı olup da Antalya mülki sınırları dışında LGS’nin yüzde 2’ lik dilimine giren orta öğretim kurumlarından mezun olan Antalyalı, İstanbul’daki yüksek öğrenimdeki öğrencilerin fikrî ve bedenî gelişimlerini, eğitim ve öğrenimlerini sağlamak için nakdi ve ayni karşılıksız yardımlar yapmak ve tecrübelerini arttırmaktır.

Burs Türleri:

  • Yükseköğrenim (ön lisans ve lisans) bursları
  • Yüksek lisans bursları
  • Doktora bursları.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • Vakıf bursları Yüksek Öğrenim kademesinde hazırlık, birinci sınıf veya ara sınıf öğrencilerine verilir. Dağıtımında ilk sınıflara ve daha başarılı adaylara öncelik tanınır. Ara sınıflarda burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan, yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olan ve dersleri DD den aşağı olmayan, bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan adaya tahsis edilir.
  • Lisans bitirme genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 olan Yüksek Lisans öğrencileri arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan adaylara master bursu verilir. Ara sınıf yüksek lisans öğrencilerine burs verilmez.
  • Lisans veya yüksek lisans bitirme genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 olan doktora eğitim programına kaydolan öğrenciler arasından başarı ortalaması sırasına göre önde olan adaylara Doktora bursu verilir. Ara sınıf doktora öğrencilerine burs verilmez.

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

26 Eylül 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share