KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Devam Edecek mi?

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu KYK burs ve kredi ödemeleri hakkında açıklama ile öğrencilerin merak ettiği sorulara cevap verdi.

 

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Devam Edecek mi?

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu katıldığı canlı yayında burs ve kredilerin aksamadan süreceğini, öğrencilerin bu dönemde mağdur edilmeyeceğini açıkladı.

Kasapoğlu yaptığı açıklamada “ Bursları ve kredileri ödemeye devam edeceğiz. Öğrenciler isterlerse yurtlarda kalabilecekler. Herhangi bir ücret alınmayacak. İsterlerse de gidebileceklerdir.” dedi.

BURS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR...TIKLAYINIZ

KYK bursu ancak Öğretim kurumunca başarısız olduğu bildirilmesi, Öğretim Kurumundan Ayrılma, İzin Alma veya Kayıt Dondurma, Öğretim Kurumunun Kapatılması Halinde,  Burs almaktan vazgeçilmesi, Kurum Yurtlarından Çıkarılma Cezası alınması, Kesin Hükümle Mahkum Olma Halinde Bursun Kesilmesi, Öğretim kurumlarınca disiplin cezası verilmesi durumunda kesilmektedir. Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

Çalışma durumunda KYK Bursu kesilir mi sorusunun cevabı için TIKLAYINIZ

İNTERNETTEN ANKET DOLDURUP KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share