Açık Kapı Uygulaması ile Eğitim Yardımı

 

Burs Bulamayan ya da maddi imkansızlık içindeki Öğrenciler  E- Devletin Açık Kapı Uygulamasıyla Bir Tıkla Başvuru Yapabilir, Kaymakamlık ve Valiliklerin Yardımlarından Yararlanabilirsiniz.

 

 

Açık Kapı Nedir?

Açık kapı uygulaması, eğitim, sağlık, ulaşım, barınma vb. konularda valilik ve kaymakamlıklarla vatandaşın doğrudan irtibat kurabileceği , sorun istek ve önerilerini bu kurumlara gitmeden ulaştırabilecekleri ve başvurularını takip edebilecekleri e-devlete bağlı bir sistemdir.

Açık Kapıda Öğrenciler için neler var?

Öğrenciler, bu sistemi burs, gıda, barınma ulaşım gibi sorunlarını ya da eksiklerini dile getirebilecekleri bir program olarak kullanabiliyor. Yani okul, kayıt, ikamet, harç ücretleri gibi bir çok problemilerini ilgililere iletebileceği bir alan işlevi görüyor. Ama aslında asıl işlevi farklı.

Açık Kapı Burs Verir mi?

Açık Kapı uygulaması bir burs ya da sosyal yardım platformu değildir. Ancak kamu hizmetleri ile ilgili sorunlarınızı, kamu hizmetlerine ulaşımınızı sınırlayan olguları bildirebileceğiniz bir platformdur. Somutlaştırmak suretiyle bu alan aracılığıyla ilgililerden yardım talep edebiliyorsunuz. Ancak burada mağduriyetinizi somutlaştırmanız çok önemli. Örnek olarak, uzaktan eğitim derslerini takip etmek için internet erişimim yok ya da bilgisayarım yok gibi.

Açık Kapı Başvuruları Ne kadar Sürede Sonuçlanıyor?

Başvuru yapmanız durumunda  size hemen bir mesaj geliyor ve yaklaşık 7 gün içerisinde de başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı tarafınıza bildiriyor. Geri  dönüşler genellikle olumlu oluyor.

Başvuru için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share