Ales Sınavına Girecekler ve Refakatçileri için Açıklama!

 

ÖSYM tarafından 2 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Ales sınavı, sokağa çıkma yasağına denk gelmektedir. Sınava girecek olan adaylar ve refakatçileri sınav günü nasıl bir yol izleyecekler? 'Sınav refakatçisi sokağa çıkma yasağından muaf mı? Sınav refakatçileri sınav günü muaf tutulacaklar mı?  Sınav refakatçi izin belgesi nasıl alınır? Sınav refakatçileri izin belgelerini nereden alacaklar?

 

ÖSYM tarafından 2 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Ales sınavı, sokağa çıkma yasağına denk gelmektedir. Peki sınava girecek adayların refaketçileri sokağa çıkma yasağından muaflar mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Genelgede, sınav görevlileri, sınava girecek adaylar ve bir refakatçileri sokağa çıkma yasaklarından muaf olacaklardır. Adaylar ve refakatçilerin herhangi bir izin belgesi almaksızın sadece sınav giriş belgesi ile gidebileceklerdir.

Adaylar ve refakatçileri özel araçları ile gitmek istemeleri durumunda; İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede belirtilen şartlar ve izinler geçerli olacaktır. Bu genelgeye göre 'ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçileri, belirtilen bu durumların varlığı halinde toplu ulaşım araçlarıyla ya da İçişleri Bakanlığına ait E-BAŞVURU ve ALO 199 sistemleri üzerinden ya da Valilik/Kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdir. ''

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share