YKS’ye Girerken Yanınızda Olması Gerekenler

 

YKS’ye sayılı günler kalmışken, sınav heyecanını bir kenara bırakıp, gerçekçi bir şekilde hazırlık yapmak gerekiyor. Bu süreçte ise YKS’ye girerken yanınızda olması gerekenleri bilmeniz, hazırlığınızı yapmanızı ve endişe düzeyinizi düşürmenizi sağlayabilir. YKS’ye girerken yanınızda olması gerekenler listesi karşınızda…

 

 

YKS’ye Girerken Yanınızda Ne Olmalı?

  • YKS sınav hazırlığının en önemli parçası, sınav giriş belgesidir. 01 Haziran tarihi ile birlikte erişime açılan sınav giriş belgelerini ÖSYM üzerinden almanız gerekiyor. Sınava girerken bu belgenin mutlaka elinizde olması gerek.
  • Nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartı ise yine yanınızda bulunması gerekenlerden biridir. Bunların olmadığı durumda geçerlilik süresi dolmamış olan pasaport da kullanılabilir. Sürücü belgesi ve meslek kimlik kartı gibi belgeler ise sınava giriş için kabul edilmiyor.
  • YKS’ye girerken yanınızda olması gereken değil ama isterseniz yanınızda bulundurabileceğiniz bir unsur olan suyu da hatırlatalım. Şeffaf bir pet şişe içerisinde suyunuzu da yanınıza alabilirsiniz.

YKS ve Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

YKS’ye Girerken Bunları Yanınıza Almanıza Gerek Yok

YKS, büyük bir heyecan sebebi… Uzun zamandır sınava hazırlanan gençlerin nihayet hayallerine kavuşacağı bu noktada, bazı gereklilikleri ise ÖSYM yerine getiriyor ve öğrencileri bu tür detaylar ile uğraştırmıyor. Bunlara da kısaca göz atarsak, sınavda yanınıza almanız gerekenleri ve almanız gerekmeyenleri öğrenmiş olacaksınız.

  • Kalem, kalemtıraş ve peçete gibi ihtiyaçlarınız da yine sınav yerinizde hazırlanmış olacağından bu tür gereçleri de temin etmeniz gerekmiyor.
  • Son olarak sınavda en önemli ihtiyaç olan saat de sınav salonlarında hazır bulunacağından, kol saati takmanız da gerekmiyor. Zaten kol saati yasaklar arasında yer alıyor.

BUNLARI DA OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN

YKS’ye Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

YKS Sınav Stresini Yenmenin Yolları

 

YKS hazırlık sürecini tamamladığınıza ve sınava giderken yanınıza almanız gerekenleri de öğrendiğinize göre artık sınava hazırsınız. Tüm öğrencilere hayallerine kavuşacakları bir sınav diliyoruz…

BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share