KYK Bursu Geri Ödemeli mi?

 

KYK Bursu Geri Ödemeli mi?, KYK Bursu Nasıl Geri Ödemeli olur?, KYK Bursu Ne Zaman Geri Ödenir?, KYK Bursu Geri Ödenecek Tutarı Ne Kadar Olur?, KYK Borcu Geri Ödenmezse Ne Olur?

 

KYK Bursu Karşılıksız mı?

Hayır. KYK bursu öğrenciye geri ödemesiz olarak verilir. Ancak KYK bursu çıkmayan ya da belli nedenlerle bursu kesilen ve kredi almaya başlayan kişiler, KYK kredisi aldıkları takdirde bu krediyi ileride ödemek durumunda kalırlar.

DİĞER BURS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Bursu Nasıl Geri Ödemeli Olur?

Hazırlık sınıfında kaldığınız veya ortalamanız 4’lük sistemde 2’nin altına indiği takdirde başarısız sayılırsınız ve bu durumda bursunuz kesilerek geri ödemeniz gereken krediye dönüşür.

KYK Bursu Başarısızlık Nedeniyle Krediye Dönüştü. Başarılı Olunması Durumunda Tekrar Bursa Döner mi?

Hayır. Başarısız olmanız durumunda bursunuz geri dönüşümsüz olarak krediye dönüşmektedir.

 

KYK ve Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

KYK Kredisi Ne Zaman Geri Ödenir?

Geri ödemeli KYK bursu normal eğitim dönemi boyunca talep edilmez. Kredi taahhütnamesini onaylayan kişi şunu kabul etmiş olur: Öğrenci, eğitim süresini bitirdikten 2 yıl sonra kredisini ödemeye başlar.  Kredi ne kadar süreyle alınmışsa, taksitlendirme de o süreye göre yapılır. 

DİĞER BURS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Kredisi Geri Ödenecek Tutar Ne Kadardır?

Türk İstatistik Kurumu’nun Yurt İçi Üretici Fiyatlar Endeksi verileri üzerinde meydana gelen artışlar, alınan kredi tutarına uygulanır ve sonuçta elde edilen yeni tutarın ödenmesi gerekir.

KYK Borcu Geri Ödenmezse Ne Olur?

Borç taksitlerinizin birini ödemediğiniz takdirde borcunuzun 1 yıllık miktarı derhal tahsil edilir. Eğer bu durum tekrar meydana gelirse tüm borcunuzu birden ödemeniz gerekir. Ayrıca borcunuza gecikme zammı uygulanır. Bu zam, değişiklik gösterse de güncel oran %1.4’dür ve günlük olarak aylık borca uygulanır.

DİĞER BURS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share