KYK Bursu Nasıl Alınır?

 

KYK Bursu Nasıl Alınır? KYK Burs Başvuruları Nasıl Yapılır? Ne Zaman Yapılır? KYK Burs Başvuruları İçin Gerekenler, KYK Burs ve Kredi Başvurusu Birlikte mi Yapılır? KYK Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

 

KYK Bursu Nasıl Çıkar?

Her yıl yüzbinlerce öğrencinin başvurduğu KYK bursunu kimlerin alacağı devlet kayıtları üzerinde ciddi bir inceleme sonucu tespit edilir. Bunun için öncelikle her yıl belirlenen tarihlerde başvuru yapmak gerekir. Daha sonra gerekli değerlendirmeler yapılır ve kişi burs almaya hak kazanır.

DİĞER BURS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Burs Başvuruları Nasıl Yapılır? Ne Zaman Yapılır?

KYK bursuna başvuracak kişiler, duyurulan tarihlerde E-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Burs haberleri için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

KYK Burs Başvuruları İçin Gerekenler

  • Öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmalısınız.
  • Eğitiminize, sosyal ve ekonomik durumunuza yönelik istenilen bilgileri sistem üzerinde doğru bir şekilde doldurmalısınız.
  • Belgelerinizin doğru olması önemlidir çünkü bu bilgilerin doğruluğu teyit edilmektedir. Yanlış bilgiler girildiği takdirde başvurunuz iptal edilir.

KYK Burs ve Kredi Başvurusu Birlikte mi Yapılır?

Evet. Tek başvuru yapılır. Burs alacak öğrenciler belirlendikten sonra, diğer öğrenciler kredi almayı hak etmiş sayılır. Bu öğrenciler kredi taahhütnamesini doldurduktan sonra kredi almaya başlar. Taahütnameyi doldurmayan öğrencilere KYK Kredisi bağlanmaz.

DİĞER BURS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Burs için başvuracak öğrenciler ön lisans, lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olmalıdır.
  • Örgün öğretimde eğitim alan öğrenciler burs başvurusu yapabilirler bu nedenle açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri burstan yararlanamazlar.
  • Yurt dışında eğitim alan öğrenciler burs alabilirler.
  • İkinci öğretim öğrencileri burs alma hakkına sahiptirler.
  • Şehit ve gazi çocukları (şehit kişi bekarsa onun bekar kardeşi, gazi kişi bekarsa kendisi), %40 ve üzeri engele sahip öğrenciler, yetimler, Darüşşafaka Lisesinde veya Yetiştirme Yurtlarında okumuş olan öğrenciler, amatör milli sporcu olan öğrenciler burs için önceliğe sahiptirler.

DİĞER BURS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share