KYK Bursu Yazın Veriliyor mu?

 

KYK Bursu Yaz Aylarında Veriliyor mu?, KYK Bursu için Başarı Not Ortalaması Hangi Ay Yapılmaktadır? Sigortalı Bir İşte Çalışırsam Burs Kesilir mi?

 

KYK Bursu yaz aylarında veriliyor mu?

Evet. KYK bursu alan öğrenciler tüm eğitim dönemleri boyunca KYK bursu alırlar. Örneğin bir lisans öğrencisi 48 ay (4 yıl) boyunca KYK Bursu almaya devam eder. KYK bursu örgün eğitim dönenimde olduğu gibi yaz aylarında da öğrencilerin hesaplarına yatırılır.

Bu yıl not ortalamam 1.9 geldi. Yaz aylarında KYK Bursum kesilecek mi?

KYK bursları ile ilgili başarı kontrolleri Ekim aylarında yapılmaktadır. Bu konuda kesin bir açıklama olmasa da YÖKSİS’ teki kontroller Ekim ayında yapıldığı için öğrencinin Ekim ayına kadar KYK bursundan yararlanabileceği öngörülmektedir.

KYK ve Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Yaz aylarında sigortalı bir işte çalışırsam KYK Bursumu almaya devam edebilir miyim?

Evet. Bir önceki yönetmelikte sigortalı olarak çalışan öğrencilerin burs alamayacağına dair bir yönerge vardı. Fakat son yönetmelikte bu yönerge kaldırıldı. Şu an öğrenciler sigortalı işte çalışsalar da KYK bursundan yararlanmaya devam edebiliyorlar.  

Bu yıl mezun oluyorum. Bu yaz KYK alabilecek miyim?

Hayır. Mezuniyet senesi olan öğrenciler en geç haziran ayı sonunda resmi olarak mezun oldukları için o yaz KYK bursu alamamaktadırlar.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share