Amerikan Bridgeport Üniversitesi Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Bridgeport Üniversitesi, Uluslararası öğrenciler için kariyer odaklı lisans, yüksek lisans eğitimleri ve profesyonel eğitimler vermek için karşılıksız burs başvurusu almaktadır.

 

Amerikan Bridgeport Üniversitesi Bursu

Bridgeport Üniversitesi, Bridgeport, Connecticut'ta bulunan bağımsız bir üniversitedir. ABD'de en büyük ulusal çeşitliliğe sahip kuruluşlardan biri olarak bilinen Bridgeport Üniversitesi dünyanın dört bir yanından öğrenci kabul etmektedir. Öğrenci nüfusunu 80 farklı ülkeden ve 45 farklı eyaletten gelen öğrenciler oluşturmaktadır.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları:

Adaylar ileri derecede İngilizce bilmeli ve 4 üzerinden en az 3,5 not ortalamasına sahip olmalıdır. Nihai karar öğrencinin gelişim potansiyeli, akademik performansı, topluluklara dahil olma ve liderlik durumu akademik transkript, test sonuçları, danışmanın adaylık mektubu ve öğrencinin ilave yazıları baz alınarak verilecektir.

Burs Kapsamı:

  • Tüm eğitim giderleri
  • Üniversiteye yeni başlayacaklar için dört yıllık lisans eğitimi boyunca kampüste konaklama giderleri (Bu tip burs için öğrencilerin her dönem minimum konaklama ücretini ödemesi ve Bridgeport zorunlu sağlık sigortasını yaptırması gerekmektedir).

Burs Başvurusu için Son Tarih

Burs başvuruları sona ermiştir.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share