Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, akademik açıdan başarılı olan  iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2021-2022 akademik yılı için Avrupa Koleji'nde (College of Europe) burs imkânı sağlanacaktır.

 

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Program kapsamında burs almaya hak kazanan kişiler, Kolejin Bruges veya Natolin kampüslerinde, Avrupa Disiplinlerarası Çalışmaları, AB Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları ve Avrupa Hukuku Çalışmaları programlarından birinde yüksek lisans öğrenimi görecektir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olmak (Yurt dışında bulunan T.C. vatandaşları da programa başvurabilmektedir.)
  • Son başvuru tarihinde 35 yaşından gün almamış olmak
  • İlgili alanda üniversite mezunu ya da son sınıf öğrencisi olmak
  • İngilizce ve Fransızca dillerinin her ikisini de seçilecek programın dil kriterine uygun düzeyde konuşup yazabiliyor olmak ( Dil belgesi sunulması gerekmektedir.)

Burs Başvurusu için Gerekli Belgeler:

  • AB Başkanlığı burs başvuru formu (doldurulmuş, fotoğraflı ve imzalı olarak)
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan adayların, kurumlarından alacakları “burs programına kurumlarının bilgisi dâhilinde başvurulduğunu” belirten bir yazıyı da Avrupa Birliği Başkanlığına başvuru esnasında iletmeleri zorunludur. 

Burs Başvurusu için Son Tarih:

13 Ocak 2022'dir.

Burs başvurusu sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adaylar, Burs başvuru formunu doldurup, fotoğraflı ve imzalı olarak posta yoluyla Avrupa Birliği Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Yapılan açıklamada, sürece ilişkin sorular için avrupakoleji@ab.gov.tr adresiyle iletişime geçilmesi gerektiği ve adaylara telefon yoluyla bilgi verilmeyeceği belirtildi.

Adres: Avrupa Birliği Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082.Cad. No: 5 06530 Çankaya /ANKARA 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share