Estonya Tartu Üniversitesi Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


Estonya Tartu Üniversitesi, başarılı adaylara ücretsiz eğitim ve burs imkanları sunmaktadır. Yüksek lisans öğrencilerinin çoğunluğuna ve 5 ila 10 lisans öğrencisine de ücretsiz eğitim alma imkanı verecektir.

Estonya Tartu Üniversitesi Bursu Andorid uygulamamız indir

Tartu Üniversitesi, dünyanın dört bir yanındaki 105 ülkeden gelen 1800 uluslararası öğrenciyi bir araya getirmektedir. Tartu Üniversitesi, çok çeşitli alanlarda tamamen İngilizce dilinde öğretilen 27 lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Tartu Üniversitesi programlarının çoğu, en iyi adaylar için öğrenim-muafiyet bursları sunar. Tüm başvurular otomatik olarak değerlendirileceği için adayların bu burslara ayrı ayrı başvurması gerekmez. Öğrenim-muafiyet bursları alan öğrenciler, tam zamanlı bir programı tamamlarlarsa öğrenim ücretini ödemek zorunda kalmazlar. Yaşam masraflarını karşılayacak ek burslar mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share