Finlandiya Hükümeti Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Finlandiya Hükümeti Bursu, doktora düzeyinde çalışmalar ve araştırmalar için Avustralya, Çin, Küba, Mısır, İsrail, Japonya, Meksika, Moğolistan, Namibya, Peru, Kore Cumhuriyeti, Türkiye, Ukrayna ve ABD'deki öğrencilerden burs başvuru alacaktır.

 

Finlandiya Hükümeti Bursu

Finlandiya Hükümeti Bursu, doktora düzeyinde çalışmalar ve araştırmalar için Finlandiya üniversitelerinde ve kamu araştırma kurumlarında 3-9 aylık bir süre için sunulur. Aralarında Avustralya, Çin, Japonya, Ukrayna, Küba, Mısır ve Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkeden uluslararası öğrencilere açık olan burs programının süresi bir yıldır.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları:

  • Başvuru yapılmadan önce Finlandiya kabul kurumu ile iletişime geçilmeli (‘Doktora Kabulleri’ sekmelerinden bakınız).
  • Bitirmeden önce yüksek lisans derecesi elde etmek zorunludur.
  • Yüksek lisans sonrası ziyaretçi öğrenci olarak çalışmaları devam ettirme niyetinde olanlara, üniversitede ya da Finlandiya’da kamu araştırma kuruluşlarından birinde araştırma projesine katılmaya aday olanlara doktora çalışmalarında öncelik verilecektir.
  • Burs başvurusuna uygun olarak sayılan ülkelerden birinin vatandaşı olmak zorunludur.

Burs Başvurusu için Son Tarih

Burs başvuruları sona ermiştir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share