Oxford Üniversitesi Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Oxford Üniversitesi, İngiltere’de tıp öğrencileri dışında her lisans öğrencisine istedikleri dersleri öğrenmeleri için Reac Oxford Bursu imkanı sunuyor. Burs, düşük gelirli ülkelerde politik ve finansal nedenlerle veya uygun eğitim imkanlarının mevcut olmaması nedeniyle kendi ülkelerinde eğitimini tamamlayamayan öğrencilere sunulmaktadır.

 

Oxford Üniversitesi Lisans BursuAndorid uygulamamız indir

Oxford Üniversitesi, İngiltere’nin Oxford şehrinde yer alan bir araştırma üniversitesidir. Eğitim kalitesi ve yetiştirdiği öğrenciler ile Dünya’nın en iyi üniversitelerinden biri. Hatta en iyisi bile diyebiliriz.  Oxford Üniversitesi lisans öğrencilerine istedikleri dersleri öğrenmeleri için Reach Oxford bursu imkanı sunuyor. Bu bursa yalnzıca tıp öğrencileri dahil değil. Burs düşük gelirli ülkeleri baz oluyor. Politik ve finansal nedenler başta olmak üzere yeterli eğitim imkanı bulamayan öğrenciler bursa başvurabilir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Lisans öğrencisi olmak
  • Belirtilen ülke vatandaşlardan olmak 
  • Tıp dışındaki bölümleri tercih etmek 

Bursun Kapsamı:

  • Burs, ders uzunluğuna bağlı olarak 3 ila 4 yıl sürecektir.
  • Burs, kurs ücretleri, yaşam masrafları için hibe ve yılda bir dönüş havası ücretini içerecektir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

13 Şubat 2019'dur.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

UCAS elektronik sistemi kullanılarak online olarak yapılmaktadır.

Not: Burs başvurusu yapabilmek için öncelikle üniversiteye kabul almanız gerekmektedir. Sadece kabul alan öğrenciler burs başvurusu yapabilir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share