Tayvan Çin Dili Eğitimi Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Tayvan Milli Eğitim Bakanlığı (MoE), Tayvan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, kültür ve eğitim alışverişinin arttırılması amacıyla 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık ya da en fazla bir yıllık dönemler halinde Çin Dili Eğitimi Bursu verecektir.

 

Tayvan Çin Dili Eğitimi Bursu

Tayvan-Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, kültür ve eğitim alışverişinin yapılması amacıyla Tayvan Hükümeti tarafından karşılıksız burs verilmektedir.

Andorid uygulamamız indirBurs Başvuru Koşulları:

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Ancak aynı zamanda Tayvan vatandaşı olmamak)
 2. Yaş sınırı: 31 Ağustos 2001 veya öncesinde doğmuş olmak;
 3. Eğitim düzeyi: En az Lise mezunu ve iyi bir akademik geçmişe sahip olmak;
 4. Dil yeteneği ve kültür bilgileri: Başvuracak tüm adayların Çince veya İngilizce bilmesi avantajdir. Tayvan genel kültür bilgisine sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Tayvan'da eğitimini sürdürürken yaşam tarzına da uyum sağlayabilecek yeterlilikte olmak;
 5. Sağlık durumu elverişli olmak;
 6. (Ahlaki değerlere sahip olmak; 2 of 3

Burs Başvurusu Yapamayacaklar:

 • Halen yabancı öğrenci olarak Tayvan’daki Çin Dili Eğitim Merkezine kayıt yaptırıp okumakta olan veya Tayvan’da liseden ya da üniversiteden mezun olanlar.
 • Daha önce “Tayvan Çin Dili Eğitim Bursu” veya “Tayvan Bursu”ndan (lisans,yüksek lisans ve doktora için alınan burs türü) faydalanmış olanlar.
 • Bursu sürecinde aynı zamanda öğrenci değişim programında olanlar
 • Tayvan hükümetinden veya Tayvan’daki diğer eğitim kuruluşlarının herhangi birinden başka bir burs almakta olanlar

Burs Kapsamı:

 • (1) Ayda NT 25,000 (yaklaşık 780 ABD Doları) olarak verilecektir.
 • (2) Gidiş-dönüş uçak bileti, Çince eğitim kayıt ücreti, konaklama, sigorta ve diğer gündelik masraflar, alınan bursun içerisinden ve bursiyer tarafından karşılanacaktır.
 • (3) Burs miktarı Tayvan’daki okul tarafından kazanan adaya ödenecektir.

Burs Süresi:

 • Burs süresi 2 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık ya da en fazla bir yıllık olarak verilecektir.
 • Burs başlangıç ve bitiş tarihi 1 Eylül 2019 – 31 Ağustos 2020 arasındadır. Fakat 2 aylık bursun süresi sadece 1 Temmuz – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
 • Seçilen burs sürelerinde daha sonra uzatma, kısaltma veya tarih aralıklarını değiştirme gibi işlemler yapılamayacaktır. 

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Mart 2019'dur.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

31 Mart 2019 tarihine kadar başvuru evraklarının Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonuna (Adresi: Resit Galip Cad. Rabat Sok. No. 16 G.O.P. 06700 Ankara Turkey) ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share