TEV ABD ve Batı Avrupa Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Avrupa ülkelerinde yüksek lisans eğitimi alacak belirli bölüm mezunu öğrencilerden yurtdışı burs başvurusu almaktadır.

 

TEV ABD ve Batı Avrupa Bursu

ABD ve Batı Avrupa Ülkelerinde; Bilgisayar, Biyomedikal, Elektrik-Elektronik, İletişim ve Sistem Mühendislikleri ile Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kök Hücre, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Mimarlık (bu alanlarda öğrenim görenler), İşletme Yönetimi (mezun ve en az 2 yıl iş tecrübeliler), Çevre Yönetimi, Doğal Kaynaklar, Teknoloji Politikası ve Yönetimi, Sürdürülebilirlik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Elektrik, Endüstri, Makine, Kimya ve Fizik Mühendisliği öğrenimi görenler), Tarımsal ve Kırsal Kalkınma (Ziraat, İşletme, Ekonomi öğrenimi görenler), Bitkisel Biyoçeşitlilik ve Ekosistem Korunması (Biyoloji, Ziraat ve Orman Mühendisliği ile ilgili alanlarda öğrenim görenler), Müzik ve Resim alanlarında yüksek lisans bursu verilecektir.

ABD ve Batı Avrupa bursları, Eylül-Ekim 2022’de yurt dışında yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsar.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • TC vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak (01.01.1991 ve sonrasında doğanlar başvurabilir),
  • Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan YÖK’e bağlı TC sınırları içindeki üniversitelerin son sınıfında öğrenim görmek veya mezun olmak (İşletme Yönetimi dalına yalnızca mezunlar başvurabilir),
  • Lisans genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 olması,
  • İngilizce dil bilgisinin yeterli olduğunu belgelemek (TOEFL IBT en az 79-80; IELTS en az 6,5 akademik olan),
  • Başvurulacak ülke ve üniversitelerin isteklerine göre mesleki bilgilerinin yeterliliğini gösteren İşletme Yönetimi dalında GMAT, diğer dallarda GRE testlerini aday tarafından alınması (Üniversiteler adaylardan GRE sınav sonucu istemiyorsa adayın almasına gerek yoktur).

Not: Batı Avrupa ülkelerindeki üniversiteleri adaylardan GRE sınav sonucu istemiyorsa adayın almasına gerek yoktur. Sadece yabancı dil sınav sonucunu vermesi yeterlidir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

14 Ocak 2022'dir. (TEV’e son dosya teslim tarihi).

Burs başvurusu sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Online olarak yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share