TEV ABD ve Batı Avrupa Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Avrupa ülkelerinde yüksek lisans eğitimi alacak belirli bölüm mezunu öğrencilerden yurtdışı burs başvurusu almaktadır.

 

TEV ABD ve Batı Avrupa Bursu

Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Avrupa bursları, Bilgisayar, Biyomedikal, Elektrik-Elektronik, İletişim ve Sistem Mühendislikleri ile Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kök Hücre, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Mimarlık (bu alanlarda öğrenim görenler), İşletme Yönetimi (mezun ve en az 2 yıl iş tecrübeliler), Çevre Yönetimi, Doğal Kaynaklar, Teknoloji Politikası ve Yönetimi, Sürdürebilirlik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Elektrik, Endüstri, Makine, Kimya ve Fizik Mühendisliği öğrenimi görenler), Tarımsal ve Kırsal Kalkınma (Ziraat, işletme, Ekonomi öğrenimi görenler), Bitkisel Biyoçeşitlilik ve Ekosistem Korunması (Biyoloji, Ziraat ve Orman Mühendisliği ile ilgili alanlarda öğrenim görenler), Müzik ve Resim alanlarında yüksek lisans bursu verilecektir.

ABD ve Batı Avrupa bursları, Eylül-Ekim 2021’de yurt dışında yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsar.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamaları (01.01.1990 doğumlular ve sonrası başvurabilir),
  • Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan YÖK’e bağlı T.C. Sınırları içindeki üniversitelerin son sınıfında öğrenim görenler veya mezun olanlar, (İşletme Yönetimi dalına yalnızca mezunlar başvurabilir),
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4 üzerinden en az 3 olması,
  • İngilizce dil bilgisinin yeterli olduğunu belgelemeleri, (TOEFL IBT en az 79-80, IELTS 6,5 Akademik olan)
  • Başvurulacak ülke ve üniversitelerin isteklerine göre mesleki bilgilerinin yeterliliğini gösteren İşletme Yönetimi dalında GMAT, diğer dallarda GRE testlerini aday tarafından alınması (Üniversiteler adaylardan GRE sınav sonucu istemiyorsa adayın almasına gerek yoktur),

Not: Batı Avrupa ülkelerindeki üniversiteleri adaylardan GRE sınav sonucu istemiyorsa adayın almasına gerek yoktur. Sadece yabancı dil sınav sonucunu vermesi yeterlidir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Ocak 2021'dir. (TEV’e son dosya teslim tarihi).

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Online olarak yapılmaktadır.

Online burs başvurusu için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share