TEV-DAAD Almanya Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türk Eğitim Vakfı ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Almanya’da master öğrenimi için müşterek karşılıksız burs verecektir.

 

TEV-DAAD Almanya Bursu

TEV ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından, 2021–2022 öğretim yılında seçilecek ve Almanya'da 2022 Eylül-Ekim aylarında Yüksek Lisans eğitimine başlayacak bursiyerlere Dil ve Eğitim Bilimleri, Diş Hekimliği, Eczacılık, Edebiyat, Fen Bilimleri, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sanat ve Tasarım, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, Şehir Planlama ve Tıp dallarında lisans eğitimini tamamlayan başarılı gençlere Almanya’da yüksek lisans eğitimi için müşterek burs verilecektir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olanlar ve 30 yaşından büyük olmayanlar, (1991 doğumlular müracaat edebilir.)
  • Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan YÖK'e bağlı TC Sınırları içinde öğretim veren Üniversitelerin son sınıfında öğrenim görenler veya mezun olanlar,
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,
  • Öğrenimin gerektirdiği yabancı dili (İngilizce veya Almanca) yüksek lisansı sürdürebilecek düzeyde bilmek.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Şubat 2021'dir. (TEV’e son dosya teslim tarihi)

Burs başvuruları sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share