TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursları

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türk Eğitim Vakfı, Garring Vakfı Fonundan 2020–2021 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Danimarka’da, İngilizce eğitim veren Danimarka Teknik Üniversitesi’nde belirli üniversite öğrencilerine yüksek lisans (Master’s Degree) öğrenimi için burs verecektir.

 

TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursları

Türk Eğitim Vakfı, Garring Vakfı Fonundan 2020–2021 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Danimarka’da, İngilizce eğitim veren Danimarka Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendisliği, Teknik Biyokimya ve Bioteknoloji dallarında ve ilgili alanlarda öğrenim görenlere yüksek lisans (Master’s Degree) öğrenimi için burs verecektir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamaları (1991 doğumlular müracaat edebilir.),
  • Yukarıda belirtilen dallarla ilgili alanlarda öğretim veren TC sınırları içinde YOK’e bağlı üniversitelerden mezun olmaları (Son sınıf öğrencileri de başvurabilirler.),
  • Lisans Genel Not Ortalamasının en az 3 olması,
  • İngilizce dil bilgisinin yeterli olduğunu belgelemeleri, (TOEFL sınavında en az 79-80 IELTS 6,5) Bu madde açıklaması için aşağıdaki 3 nolu sınav sonuçları bölümüne bakınız.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Ocak 2021'dir. (TEV’e son dosya teslim tarihi)

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Online olarak yapılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share