TEV- Japonya Bursları

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Uluslararası Japon Üniversitesi (IUJ) 2021-2022 Öğretim yılı için aşağıda belirtilen koşullarda TEV yoluyla başvuracak adaylara IUJ’de Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Yönetim (MBA) alanlarında belirtilen üniversiteler ve bölümlerde okuyanlara burs verecektir.

 

 

TEV-Japonya Bursları

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Uluslararası Japon Üniversitesi (IUJ) 2021-2022 Öğretim yılı için aşağıda belirtilen koşullarda TEV yoluyla başvuracak adaylara IUJ’de Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Yönetim (MBA) (İlgili dallar ve detaylı bilgiler başvuru link'indedir.) alanlarında bu üniversitede okuyanlara sağlanan çeşitli burslardan yüksek lisans öğrenimi boyunca yararlanmaları için destek verilecektir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1990 ve sonra doğumlular başvuru yapabilirler)
  • Türkiye sınırları içinde eğitim veren YOK’e bağlı üniversitelerin son sınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak.
  • Yükseköğrenim süresince alınan genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 olması,
  • Master programının gerektirdiği dili (İngilizce) öğrenimini sürdürebilecek düzeyde bilmek. (Priority will be given in the admissions process to applicants who have at least the following English scores: TOEFL: Paper-based exam 550 Internet-based exam 80 IELTS: 6.5 TOEIC: 800)

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Mart 2021'dir. (TEV’e son dosya teslim tarihi)

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Online olarak yapılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share