TEV-SINGA Singapur Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

TEV-SINGA Bursları; SİNGAPUR’da, A*STAR (The Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University) ve NUS (National University of Singapore), SUTD (Singapore University of Technology and Design)’da Temel Bilimler, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimleri alanlarında doktora çalışmaları için karşılıksız burs verecektir.

 

TEV-SINGA Bursu

TEV-SINGA Bursuna üniversite son sınıfta öğrenim görenler, mezun olanlar, yüksek lisans veya doktoraya başlamış ya da tamamlamış olanlar karşılıksız burs başvurusunda bulunabilirler.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1990 ve sonraki yıl doğumlu olanlar)
  • Türkiye sınırları içinde eğitim veren Üniversitelerde, yukarıda belirtilen temel bilimler ve mühendislik alanlarında öğrenim görmek. Üniversite son sınıfta öğrenim görenler, mezun olanlar, yüksek lisans veya doktoraya başlamış ya da tamamlamış olanlar aday olabilirler)
  • Öğrenimi süresince alınan genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3.10 olması. eğer notlar sadece 100 üzerinden değerlendiriliyorsa en az 77.5 olması, 
  • Doktora çalışmalarını yürütebilecek düzeyde İngilizceye sahip olmak. (TOEFL en az 80 veya IELTS en az 6, skorlar gerekli görüldüğünde takip eden Şubat ayı sonuna kadar verilebilir.)

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Aralık 2020'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Online olarak yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share