ALS/MNH Derneği Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

ALS/MNH Derneği, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, İlköğretim, lise ve dengi okullar, Üniversite, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu’nda okumakta olan anne veya babası ALS hastası olan öğrencilere eğitim bursu vermektedir.

 

ALS/MNH Derneği Bursu

Dernek tarafından verilen bilgilerde 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında burs başvuru koşulları aşağıda sıralandığı gibi açıklanmıştır. Vakıf, burs başvuru koşullarını sağlayamayan adayların başvuru yapmaması üzerinde özellikle duyurmuştur.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

Burs Başvurusu İçin Adaylık Şartları:

 1. T.C. Vatandaşı olmak,
 2. Annesi veya babası ALS hastası olmak,
 3. Maddi imkândan mahrum olmak, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak

Burs Başvuru İçin Başarı Koşulları:

 • İlköğretim, Lise ve dengi okullarda okuyanlar için sınıf geçme veya diploma notunun 5 üzerinden en az 2,50 veya 100 üzerinden 50
 • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
 • Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 50) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'den fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz)

Burs Başvurusunda İstenilen Belgeler:

 • İlkokul, Lise ve dengi okullarda okuyanlar için en son aldığı karnenin fotokopisi (veya internet çıktısı) veya diplomanın fotokopisi
 • Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; ÖSYM sonuç belgesinin örneğini,
 • Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript)
 • Tüm Öğrenciler;
 • TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi,
 • Öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi ile ailenin mali durumunu gösteren belgeleri (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Kurumundan aile reisi adına gelirsizlik belgesi), annesi veya babasının hastalık raporunu ekleyerek derneğe ulaştırırlar.

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Eylül 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, Burs Başvuru Formunun doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte derneğin Ataköy’deki merkezine teslim edilmesiyle gerçekleşir. (İstanbul dışındakiler internetten formun çıktısını alıp doldurularak ve ek belgelerle birlikte derneğe  posta veya kargo ile ulaştırmaları gerekmektedir) Eksik evrak olanların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Adres: 7-8. Kısım villalar karşısı, Afet yönetim merkezi arkası 34158 ATAKÖY İSTANBUL

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share