Anadolu Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, akademik olarak başarılı ve yetenekli, aynı zamanda maddi imkanı yetersiz olan Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 

Anadolu Vakfı Bursu

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında başarılı ve yetenekli aynı zamanda maddi imkanı yetersiz üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

Anadolu Vakfı Burs Başvuru Şartları:

  • T.C.Vatandaşı olmak
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak
  • Akademik olarak başarılı olmak
  • Devlet üniversitelerini kazanmış olmak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır)
  • Farklı kurumlara başvuru yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak burs başvuruları sonuçlandıktan sonra her iki kurumdan da burs kazanılması durumunda iki kurumdan biri tercih edilmeli ve beyan en kısa sürede tarafımıza bildirilmelidir. (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi hariç)

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman?

30 Eylül 2022'dir.

​Burs başvuruları sona erdi.

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları online olarak yapılmaktadır. Adaylara mail gönderilerek gerekli belgeleri vakıfa ulaştırmaları istenir.

Anadolu Vakfı Bursiyerleri Nasıl Belirlenir?

Adaylar, üniversite yerleştime sınavı puanlarına göre sıralamaya tabi tutulur. Anadolu Vakfı, çeşitli bölümlere göre kontenjanlar belirlemiştir. Bu kontenjanlarda sıralamada puanına göre üst sırada olan öğrenciler, mesaj veya mail yoluyla mülakata çağırılır. Mülakata giren öğrenciler arasından burs alacaklar belirlenir.

Anadolu Vakfı Burs Başvuru Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

Mülakata giren adaylar arasından burs alacaklar, her sene Aralık ayının ilk haftasında açıklanır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share