Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından Lisans öğrencilerine eğitim bursları verilecektir. 

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bursu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından sosyal ve beşerî bilimler alanında lisans öğrencilerine karşılıksız yurt içi eğitim bursu verilecektir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
  • Belirtilen lisans programlarından birinde öğrenim görüyor olmak, Lisans Programları için TIKLAYINIZ
  • Öğretim kurumuna giriş yılı itibarıyla öğrenim gördüğü kurumun normal öğrenim süresini aşmamış olmak,
  • Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olmamak,
  • Eğitime yeni başlayanlar için; yukarıdaki şartları taşıyor olmak, çift anadal/yandal bursuna başvuru yapacak olanlar için yukarıdaki şartları taşımakla birlikte alttan dersi olmamak ve genel not ortalaması Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Not Dönüşüm Tablosu’na göre 100’lük sistemde en az 80 olmak,
  • 2021 yılı Ocak ayı itibarıyla burs süresi boyunca herhangi bir kamu kurumundan burs almamayı taahhüt etmek. 

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvurusu için Son Tarih

08 Aralık 2020'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum tarafından internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada burs başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruda bulunmamalarına dikkat çekti. İnternetten yapılan burs başvurusu sadece e-Devlet üzerinden e-Hizmetler bağlantısındaki Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu başlığı altındaki burs uygulamasından yapılacaktır. Başka bir kanalda yapılan burs başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Başvuru esnasında vesikalık fotoğraf ve aşağıda yer alan belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Belgeler kontrol edilebilir kod numarasına sahip (e-Devlet veya ÖSYM Sonuç Sistemi vb.) olmalı veya asılları ya da onaylı suretlerinden taranmış olmalıdır.

  • Adli Sicil Kaydı,
  • Eğitime yeni başlayanlar için ÖSYM Sonuç Belgesi ve ÖSYM Yerleştirme Belgesi, ara sınıftakiler için not ortalamasını gösteren onaylı Not Döküm Çizelgesi, bölüm birinciliği bursuna başvuru yapanlar için bunu kanıtlayan resmî belge,
  • Çalışanlar için çalışmaya başladığı tarihi gösteren resmî yazı.
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share