Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından Lisans öğrencilerine eğitim bursları verilecektir. 

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Lisans Bursu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından sosyal ve beşerî bilimler alanında lisans öğrencilerine karşılıksız yurt içi eğitim bursu verilecektir.

Burs Miktarları için TIKLAYINIZ

Burs Başvuru Koşulları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
  • Belirtilen lisans programlarından birinde öğrenim görüyor olmak, Lisans Programları için TIKLAYINIZ
  • Öğretim kurumuna giriş yılı itibarıyla öğrenim gördüğü kurumun normal öğrenim süresini aşmamış olmak,
  • Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olmamak,
  • Eğitime yeni başlayanlar için; kontenjan tablosunda belirtilen şartları taşıyor olmak, Kontenjan Tablosu için TIKLAYINIZ çift anadal/yandal bursuna başvuru yapacak olanlar için kontenjan tablosunda Kontenjan Tablosu için TIKLAYINIZ belirtilen şartları taşımak ve genel not ortalaması öğrenim görülen her iki lisans programı için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Not Dönüşüm Tablosu’na göre 100’lük sistemde en az 80 olmak,
  • 2022 yılı Ocak ayı itibarıyla burs süresi boyunca herhangi bir kamu kurumundan burs almamayı taahhüt etmek. 

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Kasım 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular 22-30 Kasım 2021 tarihleri arasında sadece www.turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Hizmetler bağlantısındaki Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu burs uygulamasından çevrim içi şekilde yapılacak olup şahsen veya dilekçe, posta, e-posta, kargo, kurye vb. iletişim araçları ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Aynı başvuru dönemi içinde birden fazla başvuru yapılamaz. 

Başvuru esnasında vesikalık fotoğraf ve aşağıda yer alan belgelerin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Belgeler, kontrol edilebilir kod numarasına sahip (e-Devlet veya ÖSYM Sonuç Sistemi vb.) olmalı veya asılları ya da onaylı suretlerinden taranmış olmalıdır. 

  • Adli Sicil Kaydı,
  • Eğitime yeni başlayanlar için ÖSYM Sonuç Belgesi ve ÖSYM Yerleştirme Belgesi, ara sınıftakiler için not ortalamasını gösteren onaylı Not Döküm Çizelgesi, yerleştirme sıralaması bursuna başvuru yapanlar için bunu kanıtlayan resmî belge, 
  • Çalışanlar için çalışmaya başladığı tarihi gösteren resmî yazı.
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share