BALEV Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı, maddi imkanları sınırlı gençlere burs imkanı sunarak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, gençleri topluma yararlı hale getirmek, özgüveni yüksek bireyler olmalarına maddi ve manevi katkıda bulunmak amacı ile karşılıksız burs vermektedir.

 

BALEV Bursu

Vakıf, yaptığı açıklamada, Bornova Anadolu Lisesi çatısı altında yetişen (Bornava Anadolu Lisesinden mezun olup, İzmir ilinde veya İzmir dışındaki üniversitelerde okuyan öğrencileri kapsar) öğrencilere verilecek burslardan yurtdışı bursları dışındaki BALEV Bursları karşılıksızdır, ancak bursiyer ileride yeterli gelir düzeyine ulaştığında kendisi de gereksinim sahibi bir öğrencinin yetişmesine katkıda bulunmayı bir vicdan borcu olarak kabul edeceğini belirtmiştir.

BALEV Bursları:

  • BALEV Orta Öğretim Bursları
  • BALEV Yüksek Öğretim Bursları
  • Diğer BALEV Bursları

BALEV Burslarının süresi 1 eğitim öğretim yılıdır. Burs ödemeleri 10 ay boyunca aylık ödemeler halinde bursiyerin banka hesabına yapılır. Burs başvuruları her eğitim öğretim dönemi başında yenilenir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

25 Ekim 2022'dir

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

Burs başvurusu için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share