Bolu Bağışçılar Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Bolu Bağışçılar Vakfı, yurt içinde, annesi, babası veya kendisi Bolu'lu olan ya da orta öğretimini Bolu’da tamamlamış öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 

Bolu Bağışçılar Vakfı Bursu

Bolu Bağışçıları Vakfı (BBV), kendisi veya aile bireylerden birinin Bolu doğumlu olupta burs arayan öğrencilerkarşılıksız burs verecektir.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. Vatandaşı olmak.
  • Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak.
  • Bursiyer, vakfın ana amacı olan “ Daha Güzel Bir Bolu İçin ” sloganına gönül ve fikir birliği içinde olduğuna gönülden söz vermeli.
  • Bolu ile bağı olmalı (Bolu doğumlu, anne veya babası Bolu doğumlu, Bolu’ da ikamet eden, Bolu’ da çalışan, Bolu’da ortaöğretimini tamamlamış kişiler Bolu ile bağı var sayılır. Bolu ilçeleri de dahil).
  • Vakıf bursları, her yıl üniversiteye yeni kayıt yaptıran lisans öğrencileri için geçerlidir.
  • Çalışkan ve maddi desteğe muhtaç olmalıdır. Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret almamak.
  • Ceza almaması, öğrenciye yakışmayan davranışlarda bulunmaması, 2.00 veya 2.00 nin üstünde notla sınıfını geçmesi, her akademik yılın başında buna ait belgelerini vakfa ulaştırması gerekir. Öğrencini önemli mazeretlerini tevsik etmesi halinde not tutturma ve sınıf geçme şartı dikkate alınmayabilir( sel felaketi, yangın, trafik kazası, anne, baba veya kendisinin ağır hastalıkları gibi hallerde ).
  • Vakıf ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstren, Açık öğretim, lisansüstü, uzaktan öğretim lisans programlarında okuyanlar burslarımızdan yararlanamaz.

Burs Başvurusu için Son Tarih

2020 Eylül ayı içerisinde başvuruya açılmaktadır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız Burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share