BUCOSEV Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Coşkunöz Eğitim Vakfı, kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, 2021-2022 eğitim öğretim yılında ülke genelinden karşılıksız burs başvurusu ve Bursa'da eğitim görecek öğrenciler için konaklama bursu başvurusu alacağını belirtti.

 

BUCOSEV Bursu

Vakıf burs başvuruları ve sonrası için yaptığı açıklamada, başvuru yapan öğrencilerin, akademik başarı, maddi durumları, demografik bilgileri gibi kriterler dikkate alınarak bağımsız bir sistematik tarafından öncelik sırasına dizileceğini, öncelik sırasına göre adaylar kontenjan doğrultusunda Burs Komitesi tarafından değerlendirilip ve burs verilecek öğrenci kontenjanı belirlenerek karara bağlanacağını belirtildi.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Yurt içindeki kamu eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak. Özel Üniversiteler, Vakıf Üniversiteleri, Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim Programları kapsam dışındadır.
  • Öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olmak.
  • Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak. (Disiplin cezası alan veya bu konuda yanlış beyanı tespit edilen öğrencinin bursu sona erdirilir.
  • Başka bir kurumdan maaş, ücret ve/veya burs (kamu kuruluşlarınca verilen burslar hariç) almıyor olmak.
  • 2021-2022 Yılı Eğitim ve Öğretim Döneminde mühendislik fakültelerinin 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine burs verilecektir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

22 Ağustos 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share