Çorum Hitit Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Çorum Hitit Vakfı, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan Çorum il Sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilere burs verecektir.

 

Çorum Hitit Vakfı Bursu

Çorum Hitit Vakfı, eğitim öğretim yılında, Çorum il Sınırları içerisinde ikamet eden, ÖSYM tarafından en az 4 yıllık bir Yükseköğretim Kurumu’nu kazanmış öğrencilere geri ödemeli burs verecektir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

 

Burs Başvuru Şartları:

 1. T.C. Vatandaşı olmak,
 2. Çorum il Sınırları içerisinde ikamet etmek,
 3. ÖSYM tarafından en az 4 yıllık bir Yükseköğretim Kurumu’nu kazanmış olmak (Açık Öğretim Fakülteleri ve Vakıf Üniversitelerini kazananlar bu kuralın dışındadır)
 4. Yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmak, 
 5. Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
 6. Ara sınıflar için, başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması en az 4 üzerinden 2,5 olmak (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 65),
 7. Burs süresi bursiyerin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. Eğer varsa Hazırlık sınıfı da en fazla 1 yıl olarak bu süreye eklenir.
 8. Ç.H.V.’dan burs almaya hak kazananlar, Ç.H.V.´nın burs koşullarını bilerek burs almaya başlar. Bursiyerler,  burs koşullarına aykırı hareket ettiği takdirde hakkında yapılacak her türlü işlemin sorumluluğunu kabul eder.
 9. Bursiyerler öğrenimleri ile ilgili bölüm değişikliği, okul değişikliği, geçici olarak yurt dışına çıkma, öğrenime devam edememe vb. her değişikliği Ç.H.V.´na zamanında bildirmekle yükümlüdür.
 10. Çorum Hitit Vakfı öğrencilere vereceği burs süresi aşağıdaki gibidir,
 • Tıp Fakültesi : 6 yıl,
 • Diş hekimliği Fakültesi : 5 yıl,
 • Eczacılık Fakültesi : 5 yıl,
 • Diğer bütün Fakülte öğrencilerine en fazla 4 yıldır,

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıYeni bursiyer adayları ilan edilen tarihler arasında istenen belgeleri tamamlayarak internet sayfasında belirtilen elektronik formu doldurup istenen belgelerle birlikte Ç.H.V. adresine evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Karakeçili Mah. Fuar Cd. No:2 Çorum

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share