Dem Derneği Bursu

Dem Derneği Bursu

Burs Başvuru Koşulları

Dem Derneği eğitim ve öğretim yılı için sadece sağır ve işitme engelli öğrencilere yönelik olarak; 4 farklı kategoride karşılıksız burs verecektir.

Eğitim Destek Bursu: İhtiyaca yönelik olarak sağır ve işitme engelli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilir. Eğitim ve öğretim yılı için ilkokul ve ortaokulda okuyan 2, lisede okuyan 1 ve lisans öğrencisi 1 kişiye verilir.

Eğitime Teşvik Bursu: Sağır ve işitme engelli ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilere yönelik #eğitimeteşvik bursu, sivil toplumda aktif çalışma istekliliği gösteren ve ihtiyacı olan 75 öğrenciye verilir.

Rüzgar Bursu: Derneğin bütçe ayırdığı işini gönüllü olarak yapmayı tercih eden eğitmen adına açılan özel ve tek seferlik bir burstur. 1 sağır ve işitme engelli yüksek lisans öğrencisine verilmesine karar verilmiştir.

Bireysel Bağışçı Bursu: Bir öğrencinin bir yıllık belirlenen tutardaki tüm bursunun tek kişi tarafından sağlandığı burs türüdür. Her bireysel bağışçının bursu derneğin veri tabanındaki ihtiyaç sahibi öğrenciye aktarılır.

  • Öğrencinin tespit edilmiş, sağlık kurulu raporu ile kanıtlanabilir işitme kaybının olması.
  • İstanbul'da ikamet etmesi.
Burs Miktarı?

2021 yılı burs miktarı açıklanmadı.

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

Kurum tarafından açıklama yapılmadı.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Burs başvuru koşullarının sağlanması.

Burs Başvurusu için Son Tarih
2021 Eylül ayı içerisinde başvuruya açılacaktır.


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Başvurular online olarak yapılmaktadır.

Burs Puanlama