Dem Derneği Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Dem Derneği 2019 - 2020 eğitim ve öğretim yılı için sadece sağır ve işitme engelli öğrencilere yönelik olarak; 4 farklı kategoride karşılıksız burs verecektir.

 

Dem Derneği Bursu

Dem Derneği, 2019-2020 eğitim öğretim yılında, Eğitim Destek Bursu adı altında 4 kategori de karşılıksız burs verecektir.

Eğitim Destek Bursu: İhtiyaca yönelik olarak sağır ve işitme engelli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilir. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için ilkokul ve ortaokulda okuyan 2, lisede okuyan 1 ve lisans öğrencisi 1 kişiye verilir.

Eğitime Teşvik Bursu: Sağır ve işitme engelli ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilere yönelik #eğitimeteşvik bursu, sivil toplumda aktif çalışma istekliliği gösteren ve ihtiyacı olan 75 öğrenciye verilir.

Rüzgar Bursu: Derneğin bütçe ayırdığı işini gönüllü olarak yapmayı tercih eden eğitmen adına açılan özel ve tek seferlik bir burstur. 1 sağır ve işitme engelli yüksek lisans öğrencisine verilmesine karar verilmiştir.

Bireysel Bağışçı Bursu: Bir öğrencinin bir yıllık belirlenen tutardaki tüm bursunun tek kişi tarafından sağlandığı burs türüdür. Her bireysel bağışçının bursu derneğin veri tabanındaki ihtiyaç sahibi öğrenciye aktarılır.

Burs Başvuru Şartları:

  • Öğrencinin tespit edilmiş, sağlık kurulu raporu ile kanıtlanabilir işitme kaybının olması.
  • İstanbul'da ikamet etmesi.

Burs Başvurusu için Son Tarih

23 Eylül 2020'dir

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share