Demirkent Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı, üniversitelerin Tarih, Hukuk, Ekonomi ve İletişim bölümlerinde okuyan ancak maddi olanakları yetersiz başarılı kız öğrencilere burs desteği sağlayacaktır.

 

Demirkent Vakfı Bursu

Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversitelerin Tarih, Hukuk, Ekonomi ve İletişim bölümlerinde okuyan ancak maddi olanakları yetersiz başarılı kız öğrencilere burs desteği sağlayacaktır.

Vakıf yaptığı açıklamada, yılda 7 ay süre ile Lisans öğrencilerine Aylık 550 TL, Yüksek Lisans öğrencilere Aylık 1.100 TL burs verileceğini açıkladı.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Üniversitelerin Tarih, Hukuk, Ekonomi ve İletişim bölümlerinde eğitimine devam eden kız öğrenciler, (Lisans – Yüksek Lisans)
  • Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler için %100 burs hakkı kazanmış olmak,
  • Başka bir vakıf, kamu kuruluşu ya da özel kurumdan burs almamış olmak, (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınmış ve daha sonra geri ödemesi yapılacak olan öğrenim kredisi hariçtir.)
  • Ara sınıflar için; genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak,
  • Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak. (Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir.)

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

01 Ekim 2022'dir.

​Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Burs başvuru formunun doldurulup vakıf sitesine yüklenmesi ile gerçekleşmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share