Dent Group Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Dent Group, 2021-2022 eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültelerinde okuyan öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

 

Dent Group Bursu

Dent Group, 2021-2022 eğitim öğretim yılında T.C. üniversitelerinin Diş Hekimliği Fakültelerinde okuyan öğrencilere karşılıksız burs verecektir. Verilecek burs 1 Ocak itibari ile 8 ay boyunca ödeneceği belirtildi.

DentGroup eğitim bursundan yararlanan diş hekimliği adayları yarıyıl veya yaz tatillerinde uygun görülen DentGroup kliniklerinde stajyer ve gözlemci öğrenci olarak yer alabilirler. 

Burs Başvuru Koşulları:

  • 25 yaşını geçmemiş olmak,
  • T.C. üniversitelerinin Diş Hekimliği Fakültelerinde eğitim görüyor olmak,
  • Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
  • Başka bir kamu veya özel kurumdan burs almamak (Kredi ve Yurtlar Kurumundan Öğrenim Kredisi alınmasının sakıncası yoktur).
  • 1.sınıfı bitirmiş 2. sınıfa geçmeye hak kazanmış öğrenciler
  • Ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Genel not ortalaması uygun olduğu takdirde en fazla 3 başarısız dersi olan öğrencilerin başvurusu kabul edilmektedir.)

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

21 Kasım 2021'dir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share