GAEV Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Güler ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı, üniversitelerde lisans, lisansüstü ve doktora düzeyinde öğrenim görecek/gören başarılı ama maddî imkânları yetersiz burs arayan öğrencilere karşılıksız burs verecektir. 

 

GAEV Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada, burs başvurusunda başarı koşulları ve başvuru şartlarını karşılamayan öğrencilerinin burs başvurularının değerlendirilmeye alınmayacağını belirtmiştir.

2021 Burs Miktarı:

Eylül  - Haziran ayları arasında, aylık 1000 TL

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Başarı Koşulları:

  • Öncelik ülke genelinde yapılan seçme sınavında, alanında ilk 5 bin içinde olmak, ara sınıflar için sınıf geçme kredi notu 4 (dört) üzerinden 3.00 (üç) veya 100 üzerinden 80 seviyesinde olmak öncelikli tercih sebebidir.)
  • Ara sınıf öğrencileri için burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 3.00; 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 80 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.          
  • Tezli yükseklisans ve doktora için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az 4 üzerinden 3.00 veya 100 üzerinden 80 olması şarttır.

Burs Başvuru Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, Sabıkası Olmamak
  • Başarılı Olmak
  • Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
  • Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 19 (ondokuz), tezli yüksek lisans düzeyinde 26 (yirmialtı), doktora düzeyinde 30 (otuz) yaşından büyük olmamaları,
  • Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da dersine girmiş diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu olması.
 

Burs Başvurusu Tarihi

15 Ekim 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Burs başvuruları, adayların burs başvuru formu ve burs başvuru dilekçesi ile istenilen belgeleri eksiksiz tamamlayıp doğrudan vakfa teslim ederek veya PTT kurumu vasıtası ile taahhütlü olarak vakıf adresine göndererek adaylık başvurularını gerçekleştirebilirler.

ÖNEMLİ : Formlar aşağıdaki adrese gönderilecektir.

Adres: Tersane Mh. 1664 Sk. No:24/1 Karşıyaka/ İZMİR

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share