gaev

GAEV Bursu

Burs Başvuru Koşulları

Güler ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı, üniversitelerde lisans, lisansüstü ve doktora düzeyinde öğrenim görecek/gören başarılı ama maddî imkânları yetersiz burs arayan öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

Burs Başvuru Başarı Koşulları:
  • Öncelik lisans yerleştirme sınavlarında ilk 10.000 (onbin) lik dilime girenlerde olacaktır. Tüm konu ve sınıflarda lisans öğrenimi yapan öğrencilere verilecek “Lisans Bursları”(öncelikli olarak tıp, hukuk ve mühendislik dallarından birer öğrencidir.) Bu gruba girip de resmi kurumlardan bir şekilde burs ve benzeri bir yardım alamamış olan lisans eğitimi aday ve öğrencileri öncelikli adaylardır.
  • Ara sınıf öğrencileri için burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 3.00; 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 80 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır.          
  • Tezli yüksek lisans ve doktora için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az 4 üzerinden 3.00 veya 100 üzerinden 80 olması şarttır.
Burs Başvuru Şartları:
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, Sabıkası Olmamak
  • Başarılı Olmak
  • Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
  • Tıp, Mühendislik, Hukuk öğrencisi olmak
  • Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 19 (ondokuz), tezli yüksek lisans düzeyinde 26 (yirmialtı), doktora düzeyinde 30 (otuz) yaşından büyük olmamaları,
  • Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da dersine girmiş diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu olması,

TÜM BURSLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Burs haberleri için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Miktarı?

2023 yılı burs miktarı açıklanmadı.

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

Kurum tarafından açıklama yapılmadı.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Burs başvuru koşullarının sağlanması.

Burs Başvurusu için Son Tarih
Burs başvuruları sona erdi.


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

TÜM BURSLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Burs Puanlama