hhh

Hayalime Ortak Ol Derneği Bursu

Burs Başvuru Koşulları

Hayalime Ortak Ol Derneği, 2024-2025 eğitim öğretim yılında öğrencilerin eğitimde, sporda, sanatta ve teknolojide fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla Lise ve Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veriyor.

Başvuru Koşulları:

  • Hayalime Ortak Ol tarafından sağlanan burs sadece örgün eğitim kurumlarında lise veya lisans eğitimine devam eden öğrencilere yöneliktir. Önlisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve Açık öğretim ile eğitim veren kurumlara devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmez.
  • Burs başvurusunu, örgün eğitim kurumlarında eğitimini sürdüren; Lise Hazırlık, Lise 1, 2,3,4, Üniversite Hazırlık, Üniversite 1 ve 2. sınıf öğrencileri yapabilir.
  • Akademik başarısının 100 üzerinden minimum 75 ya da 4 üzerinden minimum 3 olması (Burs başvuru tarihi itibariyle Lise Hazırlık, Lise 1. sınıf, Üniversite Hazırlık, hazırlık sınıfı olmayan kurumlar için Lise ve Üniversite 1. sınıfa başlayacak öğrencilerin not ortalaması değerlendirilirken; bitirdikleri son sınıfın ortalaması dikkate alınacaktır.)
  • Sabıka kaydının olmaması

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

TÜM BURSLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Burs haberleri için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM GRUBUNA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Miktarı?

Burslar, eylül ve mayıs ayları arasında (9 ay boyunca) her ayın 15’inde veya takip eden ilk iş gününde bursiyerlerin Hayalime Ortak Ol’a bildirmiş olduğu banka hesaplarına yatırılır. 

9 ay boyunca aylık 2000 TL'dir.

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

Evet. (Başka bir kurumdan burs alınıyorsa hangi kurumdan alındığını, burs miktarını ve içeriğini gösteren resmi burs belgeleri sunulması gerekmektedir)

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Hayalime Ortak Ol tarafından sağlanan burs sadece örgün eğitim kurumlarında lise veya lisans eğitimine devam eden öğrencilere yöneliktir. Önlisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve Açık öğretim ile eğitim veren kurumlara devam eden öğrencilerin başvurusu kabul edilmez.

Burs Başvurusu için Son Tarih
Burs başvuruları sona erdi


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Burs Başvurusu, Online olarak yapılmaktadır.

TÜM BURSLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Burs Puanlama