İstanbul Konyalılar Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

İstanbul Konyalılar Vakfı ve Konyalılar Derneği, Ailesi Konya'da İkamet eden ve üniversite öğrenimi için İstanbul'a gelen Konya nüfusuna kayıtlı maddi durumu yetersiz öğrencilere burs vermektedir.

 

İstanbul Konyalılar Vakfı Bursu

Vakıf, yaptığı açıklamada burs başvurusunda bulunanacak öğrencilerin burs başvurusu esnasında istenilen evrakları eksiksiz olarak hazırlamaları konusunda uyarıda bulundu.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • Başvuracak kişi, T.C. vatandaşı olmalıdır.
  • 2021/2022 burs döneminde, Konyalılar Derneği burs başvuruları “Lisans Bursu”, İstanbul Konyalılar Vakfı burs başvuruları ise “Lisans Bursu” ve “Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Bursu” ile sınırlıdır.
  • Yalnızca Konya nüfusuna kayıtlı olup ailesi İstanbul’da ikamet etmeyen, maddi desteğe ihtiyacı olan ve İstanbul’da Lisans / Yüksek Lisans eğitimine hak kazanmış öğrenciler başvuru yapabilir.
  • Vakıf üniversiteleri (tam burslu öğrenciler hariç), açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören ve %100 burslu okuma hakkını kaybeden öğrencilerin bursları kesilir.
  • Ara sınıflar için, genel başarı not ortalaması 4 üzerinden en az 2.5 (100 üzerinden en az 60) olmalı ve ikiden fazla başarısız dersi bulunmamalıdır. Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler için ise başarılı olarak geçmiş olmak gerekmektedir.
  • KYK bursu alan öğrenciler de başvurabilir.

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Eylül 2021'dir

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız Burs başvuruları online olarak yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share