İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

İTÜ Geliştirme Vakfı, İTÜ'de lisans eğitimine devam eden ihtiyaç sahibi ve başarılı olan öğrencilere “Öğrenim Bursu” vermektedir.

 

İTÜ Geliştirme Vakfı Bursu

Vakıf tarafından yapılan açıklama da 2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece Lisans eğitimi gören öğrencilere burs verileceği ve burs almaya hak kazanan öğrencilere bir akademik takvim yılı (10 ay) boyunca geçen yıl aylık 700 TL ödenmişti, bu yıl yeni burs miktarı daha açıklanmadı. 

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Başvuru Koşulları:

 

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak ve belgelemek. ( Ailenin gelir durumunu gösterir belgeler ile)
  • Ara sınıflar için genel not ortalaması en az 2.50 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak,
  • Burs almaya hak kazanan bursiyerler bulunduğu yerlerde İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi’nin tanıtımını üstlenmeyi, gönüllü elçisi olmayı, burs alırken İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi tarafından yürütülen projelerde yer almayı gönüllü bir yükümlülük olarak kabul eder.
  • Burs kazanan bursiyerler İTÜ’den mezun olup ve bir iş sahibi olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi aracılığıyla en az bir öğrenci bursuna katkıda sağlayacağını belirten taahhütte bulunur. 

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

10 Ekim 2022'dir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

Burs başvurusu için TIKLAYINIZ

 
 
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share