Köy Okulları Gelişim Derneği Bursu

Köy Okulları Gelişim Derneği Bursu

Burs Başvuru Koşulları

Köy Okulları Gelişim Derneği tarafından 2024-2025 eğitim öğretim yılında verilen KOG BAŞARI VE GÖNÜLLÜLÜK BURSU, maddi desteğe muhtaç, başarılı Türk gençlerine eğitimde fırsat ve imkan eşitliği vermek ve de onların kabiliyetleri ölçüsünde, dernek bünyesinde gerçekleştirilecek etkinliklere katılım sağlayarak, sosyal duyarlılıklarının en üst düzeyde yetişmelerine katkıda bulunmak amacı ile verilen burstur.

Başvuru Koşulları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.
  • İstanbul’daki tüm devlet üniversitelerinin lisans bölümlerinde (4 yıllık) lisans öğrenimi gören öğrenciler ile İstanbul’daki Vakıf üniversitelerinin EK-1’de gösterilen ilgili lisans bölümlerinde (%100 burslu olmak koşuluyla), öğrenim gören öğrenciler, burs başvurusu yapabilir.
  • Burs başvuruları ön lisans, açık öğretim ve uzaktan öğretim lisans öğrencilerine açık değildir.
  • Burs başvuruları iki ve üzeri sınıflar için geçerlidir. Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmez.
  • Akademik genel not ortalaması en az 3.25/4.00 olan öğrenciler başvurabilir. (Akademik genel not ortalaması 100’lük sistemde hesaplanan üniversitelerde, not dönüşümü için,YÖK tarafından açıklanan “4’lük sistemdeki notların 100’lük sistemdeki karşılıkları” tablosu kullanılır.)
  • Dernek tarafından düzenlenecek olan çeşitli sosyal etkinliklere (Tanışma Etkinlikleri, Atölyeler , Gönüllülük Çalışmaları vb.) katlım sağlamak gereklidir. Bir yarıyıl dönemi içerisinde, dernek tarafından düzenlenen en az 2 etkinliğe katılım sağlamayan bursiyerlerin mazaretine bakılmaksızın, bir sonraki burs ödemesi yapılmayacak olup, bursiyer listesinden kaydı silinecektir

TÜM BURSLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Burs haberleri için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM GRUBUNA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Miktarı?

2024 yılı burs miktarı açıklanmadı

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

Kurum tarafından açıklama yapılmadı

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Başvuru koşullarının sağlanması

Burs Başvurusu için Son Tarih
Eylül 2024'te başlaması bekleniyor


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır. İstenilen belgeler online başvuru sırasında sisteme yüklenecektir.

TÜM BURSLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Burs Puanlama