Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı (KEV), Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı veya maddi desteğe gereksinimi olan “Eğitim Fakülteleri’’ öğrencilerine burs verecektir.

 

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Bursu

Vakıf tarafından yapılan açıklamada, burs kazandığı kendine duyurulan adaylara, gerekli belgeler tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak en geç 1 ay içerisinde burs ödenmesi yapılacağı, burs ödemelerinin 9 ay süre ile yapılacağı ve burs almaya hak kazanan öğrenciler; kendi adlarına Kurşun Kalem Eğitim Vakfı tarafından bildirilecek bir bankada hesap açarlar ve burs ödemeleri bu hesaplara yapılır. Yükseköğrenim öğrencilerine aylık: 300 TL ödeneceği belirtilmiştir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Yeterli maddi olanaklara sahip olamamak, (Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak)
  • Kazanç getiren herhangi bir işte sürekli çalışmamak
  • Başka bir dernek, vakıf, kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak.
  • Sadece KYK tarafından verilen harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir.)

Ders Notu Başarı Koşulları:

  • Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olmak. 100 üzerinden not verilen üniversitelerde de en az 65 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.
  • (Not ortalaması uygun olduğu halde 1′den fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

Not: Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar ile aynı aileden ikinci bir kişi burslardan yararlanamaz.

Burs Başvurusu için Son Tarih

11 Ekim 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Kurşun Kalem Eğitim Vakfı burs başvuru formu doldurulup, vakfa e-posta olarak gönderilecek, ayrıca yazıcıdan çıktısı alınarak istenilen belgelerle birlikte Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne teslim edilecektir. (Formu ekleri ile birlikte Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz.)

Adres: Mansuroğlu Mahallesi 286/3 Sokak No:17Kat: 6 Daire: 64 Bayraklı/İZMİR

 

BURSLAR HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR, NELERE DİKKAT EDİLMELi?

EKİM AYI BURS BAŞVURULARI

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share