Limak Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Limak Vakfı, Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan genç kızlara karşılıksız burs vermektedir.

 

Limak Vakfı Bursu

Burs programı bu yıl; üniversitelerin mühendislik fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde lisans eğitimi alan 2. ve 3. sınıf kız öğrencileri karşılıksız burs başvurusunda bulunabilirler.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Devlet üniversitelerinin mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, çevre mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği ve makine mühendisliği bölümlerinin 1'inci, 2'inci ve 3'üncü sınıflarında lisans eğitimi alan kız öğrenci olmak
  • Maddi imkândan mahrum olmak
  • Başka kaynaklardan burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan alınan burs ve krediler hariç)
  • Ara sınıflar için, genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 70) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar burs başvurusu yapamaz.)
  • Toplumsal değerlere uygun davranış sahibi olmak

*Vakıf üniversiteleri, üniversitelerin uzaktan öğretim, ikinci öğretim, ücretli, değişim programlı bölümlerinde öğrenim görenler ve 23 yasından büyükler burs programından yararlanamazlar.

Başvurusu Kabul Edilecek Üniversiteler:

Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi

Burs Başvurusu için Son Tarih

16 Ekim 2020'dir.

​Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız Burs Başvuruları online olarak yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share