Mersin Deniz Ticaret Odası Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin ili dahilindeki liselerden mezun olan ve /veya müracaat tarihi itibariyle ailesinin Mersin’de ikamet ediyor olan öğrencilerden burs başvurusu almaktadır.

 

Mersin Deniz Ticaret Odası Bursu

Mersin Deniz Ticaret Odası, yaptığı açıklamada karşılıksız burs başvurularında öğrencinin Mersin ili dahilindeki liselerden mezun olması ve /veya müracaat tarihi itibariyle ailesinin Mersin’de ikamet ediyor olması gerektiğini belirtti.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs başvurularında;

  1. Karşılıksız burs başvuru yapan öğrencinin Mersin ili dahilindeki liselerden mezun olması ve /veya müracaat tarihi itibariyle ailesinin Mersin’de ikamet ediyor olması,
  2. Fakülte/Meslek Yüksek Okulu ve bölüm isimleri ile şehir bilgilerinin, burs başvuru formuna açık olarak yazılması,
  3. Ev adreslerinin burs başvuru formunda eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir.

Ayrıca;

  1. Denizcilik Fakültesi/MYO dışında kalan bölümlerde önlisans okuyan öğrencilerin burs başvuruları kabul edilmemektedir.
  2. Yurtdışındaki üniversitelerde okuyan öğencilerin burs başvuruları kabul edilmemektedir.
  3. Özel üniversitede okuyan öğrencilerin burs başvuruları kabul edilmemektedir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvurusunda bulunanacak üniversite öğrencileri burs başvurularını online olarak yapacaklardır. Online burs başvurusu dışında elden yada posta yolu ile başvuru alınmayacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share