MÜKAD Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Mühendis Mimar Kadınlar Derneği, üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakülteleri ile liselerin sayısal bölümlerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrenciler için burs veren bir dernektir.

 

MÜKAD Bursu

Mühendis Mimar Kadınlar Derneği, üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakülteleri ile liselerin sayısal bölümlerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. 

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Şartları:

 • TC vatandaşı olmak.
 • Kız öğrenci olmak .
 • Başka kaynaklardan burs almıyor olmak. (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan burs hariç)
 • Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinde okuyor olmak.
 • Ailenin gelir durum tesbiti ile ilgili evraklar
 • “Burs Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru doldurmak. (Beyan edilen bilgilerin doğru olduğunun başvuru formunda teyid edilmesi gerekir)
 • Burs süresi eğitim dönemini kapsayan aylar için verilecektir. Her eğitim yılının 9. ayından başlayıp Mayıs dahil olmak üzere devam edecektir. Burs tutar artışları kurum taktirinde olup, gerekli görülürse her yıl Eylül ayında yapılacaktır.
 • Burs süresi, öğrencinin bursiyer olarak kabul edilmesiyle başlayıp fakültenin eğitim süresi ile sınırlı ve geri ödemesiz olacaktır.
 • Bursun devam etmesi; öğrencinin başarısına bağlı olup; öğrenci her yıl MÜKAD burs komisyonuna yeni kayıt belgesi ve transkriptini getirilecektir.

Başarı kriteri: 4 üzerinden puan veren okullar için 2.5 ve yukarısı; 100 üzerinden puan veren okullar için 70 ve yukarısı olup, öğrenci bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olacaktır. (Not ortalaması uygun olduğu halde, 3 ten fazla başarısız dersi olanlar burs başvurusu yapamazlar)

  Burs Başvurusu için Son Tarih

  30 Ağustos 2021'dir.

  Burs başvuruları sona erdi.

  Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Burs başvuruları, Burs Başvuru formunun çıktısı alınıp imzalanarak, istenilen ek belgelerle burskomisyonu@mukad.org.tr e-posta adresine “Burs Başvurusu” konu başlığıyla gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

   

  Sosyal Medyada Paylaş

  Facebook Twitter Whatsapp Share