MÜKAD Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Mühendis Mimar Kadınlar Derneği, üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakülteleri ile liselerin sayısal bölümlerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrenciler için kaynak yaratılan bir burs programıdır.

 

MÜKAD Bursu

Mühendis Mimar Kadınlar Derneği, üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakülteleri ile liselerin sayısal bölümlerinde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kız öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. 

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Burs Başvuru Şartları:

 • TC vatandaşı olmak.
 • Kız öğrenci olmak .
 • Başka kaynaklardan burs almıyor olmak. (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan burs hariç)
 • Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinde okuyor olmak.
 • Ailenin gelir durum tesbiti ile ilgili evraklar
 • “Burs Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru doldurmak. (Beyan edilen bilgilerin doğru olduğunun başvuru formunda teyid edilmesi gerekir)
 • Burs süresi eğitim dönemini kapsayan aylar için verilecektir. Her eğitim yılının 9. ayından başlayıp Mayıs dahil olmak üzere devam edecektir. Burs tutar artışları kurum taktirinde olup, gerekli görülürse her yıl Eylül ayında yapılacaktır.
 • Burs süresi, öğrencinin bursiyer olarak kabul edilmesiyle başlayıp fakültenin eğitim süresi ile sınırlı ve geri ödemesiz olacaktır.
 • Bursun devam etmesi; öğrencinin başarısına bağlı olup; öğrenci her yıl MÜKAD burs komisyonuna yeni kayıt belgesi ve transkriptini getirilecektir.

Başarı kriteri: 4 üzerinden puan veren okullar için 2.5 ve yukarısı; 100 üzerinden puan veren okullar için 70 ve yukarısı olup, öğrenci bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olacaktır. (Not ortalaması uygun olduğu halde, 3 ten fazla başarısız dersi olanlar burs başvurusu yapamazlar)

  Burs Başvurusu için Son Tarih

  2020 Ağustos ayı içerisinde başvuruya açılmaktadır.

  Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Burs başvuruları, Burs Başvuru formunun okunaklı ve düzgün olacak şekilde taranıp ya da fotoğrafının çekilip burskomisyonu@mukad.org.tr e-posta adresine “Burs Başvurusu” konu başlığı ile gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

  Amerika'da Çalışma ve Yaşama Vizesi Başvuruları Hk.

   

  Sosyal Medyada Paylaş

  Facebook Twitter Whatsapp Share