Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Mustafa Hasanoğlu Vakfı, Hasanoğlu İnşaat tarafından Eğitim, Sağlık, Bilim ve Çevre alanlarında yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan kişilere ulaşmak ve o kişilere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş ve üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu

Vakıf, 2021-2022 eğitim öğretim yılında yalnızca Devlet Üniversitelerinde lisans eğitimi alan ve birincil öğretim gören öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

Burs başvuruları internet üzerinden online burs başvurusu yapıldıktan sonra, başarı sırasına göre başvuru yapan tüm adaylar elektronik olarak sıralanır ve Burs Komitesi, adayları maddi desteğe duydukları ihtiyaç açısından değerlendirir.

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • Devlet Üniversitelerinde lisans eğitimi alan ve birincil öğretim görüyor olmak,
  • Başka bir kurumdan burs alıyor olmak başvuruya engel değildir. (Vakfa kurum bilgisi verilmesi gerekmektedir)
  • Yabancı uyruklu öğrenciler (T.C. kimlik numaraları var ise) burs başvurusunda bulunabilirler.
  • 4,00’ lük not sistemi geçerli ise not ortalamasının en az 2,5; 100’lük not sistemi geçerli ise not ortalamasının en az 70 olması gerekmektedir. Dolayısıyla bir dönem not ortalaması 2,5’in ya da 70’in altında olan adaylar akademik durumlarını düzeltmek durumundadırlar. Aksi halde bursları kesintiye uğrayabilir.
  • Yurtdışına çıkan bursiyerlerin bursu, yurt dışında okudukları süre içerisinde devam eder. Ancak bu durumu, öğrenci belgeleri ve kabul evrakları ile bildirmeleri gerekmektedir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Ekim 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

 
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share