ODTÜMD Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

ODTÜ Mezunlar Derneği, ODTÜ'yü yeni kazananan ve halen öğrenci durumundaki adaylardan karşılıksız burs başvurusu almaktadır.

 

ODTÜ Mezunlar Derneği Bursu

Dernek yaptığı açıklama da, Burs başvurularını sadece T.C. Vatandaşı olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri yapabilmektedir. Diğer üniversitelerin başvurularını kabul edilmeyeceği belirtildi.

Burs Kapsamı:

  • Maddi gereksinimi olan ODTÜ öğrencilerine (lisansüstü öğrencilerini kapsamaz) belirlenen ölçütler içinde burs vermek,
  • Dernek hedefleri doğrultusunda, çağdaş değerleri savunan bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak,
  • ODTÜ’nün yetersiz kaldığı durumlarda, barınma gereksinimi olan öğrenciler için, ev ve yurt mekânları oluşturmak, bu konuda destek olmak,
  • Dernek üyeleri arasında dayanışmanın gereği olarak, bir üyenin vefatı ya da mağduriyeti gibi özel koşullarda, öğrenim çağındaki çocuklarına, gerekli hallerde

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak yapılmaktadır. Online burs başvurusunda bulunacak adayların, form doldurabilmeleri için öncelikle derneğin internet sistemine üye olmaları gerekmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share