Polis Eşleri Derneği Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Polis Eşleri Derneği, anne veya babasının Emniyet Mensubu öğrencilerden burs başvurusu almaktadır.

 

Polis Eşleri Derneği Bursu

Dernek yaptığı açıklamada, burs başvuru şartlarını sağlamayan öğrencilerin burs başvurusunda bulunmamalarını, yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağını belirtildi.

Burs Başvuru Şartları:

  • Burs almak isteyen öğrencinin anne veya babasının Emniyet Mensubu olması gerekmektedir.
  • Emniyet mensubu ebeveyninizin çalıştığı ilde derneğimizin şubesi varsa, başvurularınızı o ildeki Polis Eşleri Derneği şubesine yapmanız gerekmektedir.
  • Ailesinin, aylık toplam geliri 16000 TL´nin üzerinde olan öğrencilerin burs başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  • Vakıf üniversitelerinde (%100 burslu okuyan öğrenciler hariç), parasız yatılı okullarda; Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulları, 2 yıllık meslek yüksek okulları, yüksek lisans, doktora programları ,TEYEV’den burs alan ve Açık Öğretim Fakültesi´nde öğrenim gören öğrencilere, burs verilmeyecektir.
  • Online burs müracaatının yapılması ve gerekli belgelerin Genel Merkeze ulaştırılması için son tarih 28 Ekim 2022´dur. Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
  • Form, burs talep eden Emniyet Teşkilatı çalışanı, emeklisi veya velisi tarafından tasdik edilecektir. Tasdik edilen bilgilerin yanlış olduğunun belirlenmesi halinde, sorumlular hakkında gerekli adli, idari işlemler başlatılacak, ayrıca verilen burs miktarı yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.
  • Her ne sebeple olursa olsun haklarında soruşturma açılan, terör örgütleri ile iltisakı, irtibatı veya sempatisi olduğu tespit edilen, her ne sebeple olursa olsun soruşturma açılan, soruşturma geçiren, açığa alınan, ihraç edilen veya tutuklanan Emniyet Teşkilatı mensuplarının çocuklarına burs ve eğitimi yardımı verilmeyecektir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA WHATSAPP  KANALINA KATIL

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

 

Burs Başvurusu için Son Tarih

28 Ekim 2022'dir.

​Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Adayların Online Burs Başvuru Formu doldurulduktan sonra istenen evrakları 28 Ekim 2022 tarihine kadar posta, kargo ya da elden derneğe yada şubelerine ulaştırmaları ile gerçekleşmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share