Polis Eşleri Derneği Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Polis Eşleri Derneği, anne veya babasının Emniyet Mensubu öğrencilerden burs başvurusu almaktadır.

 

Polis Eşleri Derneği Bursu

Dernek yaptığı açıklamada, burs başvuru şartlarını sağlamayan öğrencilerin burs başvurusunda bulunmamalarını, yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağını belirtildi.

Burs Başvuru Şartları:

  • Burs almak isteyen öğrencinin anne veya babasının Emniyet Mensubu olması gerekmektedir.
  • Emniyet mensubu ebeveyninizin çalıştığı ilde derneğimizin şubesi varsa, başvurularınızı o ildeki Polis Eşleri Derneği şubesine yapmanız gerekmektedir.
  • Ailesinin, aylık toplam geliri 6500 TL´nin üzerinde olan öğrencilerin burs başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  • Öğrencilere, üniversite sınavındaki başarı durumlarına göre öncelik tanınacaktır.
  • Vakıf üniversitelerinde (%100 burslu okuyan öğrenciler hariç), parasız yatılı okullarda; Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksek Okulları, 2 yıllık meslek yüksek okulları, yüksek lisans, doktora programları ,TEYEV’den burs alan ve Açık Öğretim Fakültesi´nde öğrenim gören öğrencilere, burs verilmeyecektir.
  • Online burs müracaatının yapılması ve gerekli belgelerin Genel Merkeze ulaştırılması için son tarih 31 Ekim 2019´dur. Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
  • Form, burs talep eden Emniyet Teşkilatı çalışanı, emeklisi veya velisi tarafından tasdik edilecektir. Tasdik edilen bilgilerin yanlış olduğunun belirlenmesi halinde, sorumlular hakkında gerekli adli, idari işlemler başlatılacak, ayrıca verilen burs miktarı yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.
  • 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile haklarında soruşturma açılan, terör örgütleri ile iltisakı, irtibatı veya sempatisi olduğu tespit edilen, açığa alınan, ihraç edilen veya tutuklanan emekli ve çalışan Emniyet Teşkilatı mensuplarının çocuklarına burs ve eğitimi yardımı verilmeyecektir.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi 

İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

TELEGRAM KANALINA KATILIN

Burs Başvurusu için Son Tarih

2020 Ekim ayı içerisinde başvuruya açılmaktadır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Adayların Online Burs Başvuru Formu doldurulduktan sonra istenen evrakları 31 Ekim 2019 tarihine kadar posta, kargo ya da elden derneğe yada şubelerine ulaştırmaları ile gerçekleşmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share