Şaban Cengiz Vakfı Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Şaban Cengiz Vakfı, 2021-2022 eğitim döneminde örgün öğrenim programlarında öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs verecektir.

 

Şaban Cengiz Vakfı Bursu

Vakıf yaptığı burs duyurusunda; 2021-2022 eğitim öğretim yılında Başarı Bursu ve İhtiyaç Bursu adı altında  2 kategoride karşılıksız burs verecektir.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Başarı Bursu:

Aşağıda belirtilen üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenim görmekte olan minimum 2,50 ortalamaya ve ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere verilen burs türüdür. Başvurular site üzerinden alınmakta olup, adaylar mülakat yöntemiyle belirlenmektedir. Özel Başarı Bursuna hak kazanan öğrenciler asgari şartlara aykırı tutumda bulunmadıkları sürece mezun oluncaya kadar maddi – manevi tüm bursiyerlik haklarından yararlanabilmekte, kişisel gelişimleri vakıf tarafından takip edilmekte, mezun olduklarında ise istihdam hususunda öncelik verilmektedir. 

İhtiyaç Bursu:

Tüm öğretim kademelerinde eğitim öğretimine devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen burs türüdür. 

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Eylül 2021'dir. 

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share