SACDD Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2021-2022 Öğretim yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belirtilen Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Üniversite Öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

 

SACDD Lisans Bursu

Dernek yaptığı açıklamada, Lisans Busları için aşağıda belirtilen bölümler de okuyan öğrencilere karşılıksız burs verileceğini belirtti.

Dernek tarafından yapılan açıklamada 2021-2022 eğitim öğretim yılında bursiyerlere Ekim Haziran ayları 9 ay boyunca 425 TL verileceği açıklandı.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir.
  • İstanbul’daki tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin (%100 burslu olmak şartıyla) aşağıda listesi verilen bölümleri ile Ankara Üniversitesi Hukuk ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk bölümünde lisans öğrenimi gören öğrenciler burstan faydalanabilir.
  • Burs, ikinci sınıftan itibaren geçerlidir. Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmez.
  • Akademik genel not ortalaması en az 3.00/4.00 olan öğrenciler başvurabilir. (Akademik genel not ortalaması 100’lük sistemde hesaplanan üniversitelerde, not dönüşümü için,  YÖK tarafından açıklanan “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosu kullanılır.)
  • Vakıf üniversitesi (%100 burslu olanlar hariç), açık öğretim ve uzaktan öğretim lisans öğrencileri burslarımızdan yararlanamazlar.
  • Lisans Bursu Verilecek Bölümler için TIKLAYINIZ

Burs Başvurusu için Son Tarih

20 Eylül 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share