SACDD Tezli Yüksek Lisans Bursu

SACDD Tezli Yüksek Lisans Bursu

Burs Başvuru Koşulları

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, öğretim yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belirtilen Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

  • Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir.
  • Burstan, İstanbul’daki tüm devlet ve vakıf üniversiteleri (%100 burslu olmak şartıyla) ile Ankara Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi,  “Hukuk” ve/veya  “Kadın ve Çocuk Hakları” alanında Tezli Yüksek Lisans yapan öğrenciler yararlanabilir. 
  • Başvuru için lisans mezuniyet derecesinin en az 3.00/4.00 olması koşulu aranır. (Akademik genel not ortalaması 100’lük sistemde hesaplanan üniversitelerde, not dönüşümü için,  YÖK tarafından açıklanan “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosu kullanılır.)
Burs Miktarı?

2020 yılında Ekim Haziran ayları 9 ay boyunca 600 TL verilmiştir.

2021 yılı burs miktarı açıklanmadı.

site

KYK Bursu Alanlar Başvurabilir mi?

Kurum tarafından açıklama yapılmadı.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et
Burs Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Dernek, öğretim yılında karşılıksız burslardan, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin hukuk fakültelerinde öğrenim gören, başarılı, eğitim desteğine gereksinimi olan, T.C. vatandaşı Kadın ve çocuk hakları alanlarında tezli yüksek lisans yapanlara öncelik tanıyacağını, ayrıca vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için % 100 bursluluk şartı aranacağını belirtti.

Burs Başvurusu için Son Tarih
2021 Eylül ayı içerisinde başvuruya açılacaktır.


Anketler

Nasıl Başvurulur?

Burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

Burs Puanlama