SACDD Tezli Yüksek Lisans Bursu

Burs duyurusu, burs başvurusu ve burs haberlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren vakıf ve kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. 


 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2021-2022 Öğretim yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belirtilen Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

 

SACDD Tezli Yüksek Lisans Bursu

Dernek, 2021-2022 öğretim yılında karşılıksız burslardan, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin hukuk fakültelerinde öğrenim gören, başarılı, eğitim desteğine gereksinimi olan, T.C. vatandaşı Kadın ve çocuk hakları alanlarında tezli yüksek lisans yapanlara öncelik tanıyacağını, ayrıca vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için % 100 bursluluk şartı aranacağını belirtti.

Dernek tarafından yapılan açıklamada 2021-2022 eğitim öğretim yılında bursiyerlere Ekim Haziran ayları 9 ay boyunca 600 TL verileceği açıklandı.

 

Burs haberlerini kaçırmamak için 

TIKLA YOUTUBE KANALINA ABONE OL

TIKLA İNSTAGRAM'da TAKİP ET

TIKLA TELEGRAM KANALINA KATIL

 

Burs Başvuru Koşulları:

  • Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir.
  • Burstan, İstanbul’daki tüm devlet ve vakıf üniversiteleri (%100 burslu olmak şartıyla) “Hukuk” ve/veya  “Kadın ve Çocuk Hakları” alanında Tezli Yüksek Lisans yapan öğrenciler yararlanabilir. 
  • Başvuru için lisans mezuniyet derecesinin en az 3.00/4.00 olması koşulu aranır. (Akademik genel not ortalaması 100’lük sistemde hesaplanan üniversitelerde, not dönüşümü için,  YÖK tarafından açıklanan “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosu kullanılır.)

Burs Başvurusu için Son Tarih

20 Eylül 2021'dir.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

 
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share